Procestekniker 2 - P221F

Fagkode Fag og prøveform Eksaminator Eksaminander Dato, tid og sted
50034 Matematik Skriftlig prøve
Kim Lyberth, KIML
Procestekniker PROTEK221F Tirsdag d. 30. marts kl. 08 - 12
Tikiusaat
50037 Fysik Skriftlig prøve
Mette Petersen, MEPE
Procestekniker PROTEK221F Onsdag d. 24. april kl. 08 - 12
Tikiusaat
50033 P2 Projekt 1 Skriftlig Opgaveudlevering
Kim Lyberth, KIML
Mette Petersen, MEPE
Procestekniker PROTEK221F Fredag d. 14. maj
Tikiusaat
50033 P2 Projekt 1 Mundtlig prøve
Kim Lyberth, KIML
Mette Petersen, MEPE
Procestekniker PROTEK221F Onsdag d. 16. juni kl. 08 - 14
Tikiusaat
50143 Kemi Skriftlig prøve Mette Petersen, MEPE Procestekniker
PROTEK221F
Torsdag d. 17. juni kl. 08 - 12
Tikiusaat

Procestekniker 4 - P421F

Fagkode Fag og prøveform Eksaminator Eksaminander Dato, tid og sted
50093 P4 Projekt 1 Skriftlig Opgaveudlevering
Kim Lyberth, KIML Procestekniker PROTEK421F Mandag d. 14. januar
Tupaarnat
50093 P4 Projekt 1 Mundtlig prøve
Kim Lyberth, KIML Procestekniker PROTEK421F Fredag d. 26. februar kl. 08 - 12
Tupaarnat
50093 P4 Projekt 2 Skriftlig Opgaveudlevering
Kim Lyberth, KIML Procestekniker PROTEK421F Mandag d. 8. marts
Tupaarnat
50093 P4 Projekt 2 Mundtlig prøve
Kim Lyberth, KIML Procestekniker PROTEK421F Fredag d. 23. april kl. 08 - 12
Tupaarnat
50141 P4 Speciale, Godkendelse af problemformulering
Kim Lyberth, KIML Procestekniker PROTEK421F Mandag d. 10. maj
Tupaarnat
50141 P4 Speciale Mundtlig prøve
Kim Lyberth, KIML Procestekniker PROTEK421F Fredag d. 18. juni kl. 08 - 12
Tupaarnat

Grundforløb - GF221F

Bager

Fagkode Fag og prøveform Eksaminator Eksaminander Dato, tid og sted
50125 GF221F Bager Eksamensprojekt Skriftligt Jens Andersson JEHA Grundforløb GF221F Bag Onsdag d. 9. juni kl. 08 - 16
Pilut
50125 GF221F Bager Eksamensprojekt Praktisk og mundtlig prøve Jens Andersson JEHA Grundforløb GF221F Bager Torsdag d. 10. juni kl. 08 - 16
Naajarluk

Ernæringsassistent

Fagkode Fag og prøveform Eksaminator Eksaminander Dato, tid og sted
50125 GF221F Ernæring Eksamensprojekt (1+2) Skriftligt Kâlâranguak Petersen KAPE Grundforløb GF221F Ernæring Fredag d. 28. maj Udlevering
Fredag d. 4. juni kl. 12 Aflevering
Kimmernat
50125 GF221F Ernæring Eksamensprojekt 1 Praktisk og mundtlig Kâlâranguak Petersen KAPE Grundforløb GF221F Ernæring

Onsdag d. 9. juni kl. 08 - 16
Arferit
Kimmernat

50125 GF221F Ernæring Eksamensprojekt 2 Praktisk og mundtlig Kâlâranguak Petersen KAPE Grundforløb GF221F Ernæring Torsdag d. 10. juni kl. 08 - 16
Arferit
Kimmernat

Gastronomer

Fagkode Fag og prøveform Eksaminator Eksaminander Dato, tid og sted
50125 GF221F Gas Eksamensprojekt Skriftligt Elisabeth Jensen ELJE Grundforløb GF221F Gastronom Fredag d. 28. maj Udlevering
Fredag d. 4. juni kl. 12 Aflevering
Kimmernat
50125 GF221F Gastronom Eksamensprojekt Praktisk og mundtlig Elisabeth Jensen ELJE Grundforløb GF221F Gastronom Torsdag d. 10. juni kl. 08 - 16
Timmissat
Paarnat

Slagter

Fagkode Fag og prøveform Eksaminator Eksaminander Dato, tid og sted
50125 GF221F Slagter Eksamensprojekt Skriftligt Jens Kristian Møller JEKM Grundforløb G221F Slagter Onsdag d. 9. juni kl. 08 - 16
Kakillarnat
50125 GF221F Slagter Eksamensprojekt Praktisk og mundtlig Jens Kristian Møller JEKM Grundforløb G221F Slagter Torsdag d. 10. juni kl. 08 - 16
Savat

Receptionist - Ingen

Fagkode Fag og prøveform Eksaminator Eksaminander Dato, tid og sted
50125 GF22__ Receptionist Eksamensprojekt Skriftligt
Grundforløb G2__ Receptionist Mandag d. d. Måned - Onsdag d. d. Måned Klasseværelse
50125 GF2__ Receptionist Eksamensprojekt Praktisk og mundtlig
Grundforløb G2__ Receptionist Torsdag d. d. Måned kl.__ klasseværelse

Tjener - Ingen

Fagkode Fag og prøveform Eksaminator Eksaminander Dato, tid og sted
50125 GF2__ Tjener Eksamensprojekt Skriftligt
Grundforløb G2__ Tjener Mandag d. d. Måned - Onsdag d. d. Måned Kakillarnat
50125 GF2__ Tjener Eksamensprojekt Praktisk og mundtlig
Grundforløb G2__ Tjener Torsdag d. d. Måned kl.__ Klasseværelse

Ernæringsassistent - Hovedforløb 1

Ern121F

Fagkode Fag og prøveform Eksaminator Eksaminander Dato, tid og sted
50125 Trin 1 prøve, projektopgave, skriftlig Nivi Zeeb Reimer NIRE Ernæringsassistent Ern121F Mandag d. 22. febr Udlevering
Mandag d. 1. marts Aflevering
Paarnat
50125 Trin 1 prøve, projekt Praktisk prøve Nivi Zeeb Reimer NIRE Ernæringsassistent Ern121F Onsdag d. 17. marts kl. 08 - 16
Arferit
50125 Trin 1 prøve, projekt Mundtlig prøve Nivi Zeeb Reimer NIRE Ernæringsassistent Ern121F Torsdag d. 18. marts kl. 08 - 16
Paarnat

Ernæringsassistent - Hovedforløb 2

Ern221F

Fagkode Fag og prøveform Eksaminator Eksaminander Dato, tid og sted
50125 Ern221F Svendeprøve, projektopgave, skriftlig Vivi Johansen-Stolt VIJS Ernæringsassistent Ern221F Mandag d. 22. marts Udlevering
Fredag d. 9. april Aflevering
Kigutaarnat
50125 Ern221F Svendeprøve, Praktisk & mundtlig prøve
Vivi Johansen-Stolt VIJS
Ernæringsassistent Ern221F Onsdag d. 21. april kl. 08 - 16
Timmissat, Kigutaarnat
50125 Ern221F Svendeprøve, Praktisk & mundtlig prøve
Vivi Johansen-Stolt VIJS
Lena Pedersen
Ernæringsassistent Ern221F Torsdag d. 22. april kl. 08 - 16
Timmissat, Kigutaarnat

Gastronomassistent

GAS1__ - Ingen

Fagkode Fag og prøveform Eksaminator Eksaminander Dato, tid og sted
50024 GAS1__ Trin 1 prøve, Skriftlig rapport

Hovedforløb 1 GAS1__
Mandag d. d. Udlevering
Mandag d. d. Aflevering
Kakillarnat
50024 GAS1__ Trin 1 prøve, Praktisk og mundtlig

Hovedforløb GAS1__ Torsdag d. d. kl. 08 - 16
Timmisat, Kakillarnat

Grundforløb 1 GF121F

Fagkode Fag og prøveform Eksaminator Eksaminander Dato, tid og sted
50006 1. hjælp og elementær brandbekæmpelse Skriftlig og mundtlig Jens Andersson JEHA Grundforløb GF121F Hold 1 Onsdag d. 27. januar
kl. 08 - 12
Kimmernat
50006 1. hjælp og elementær brandbekæmpelse Skriftlig og mundtlig Jens Andersson JEHA Grundforløb GF121F Hold 2 Onsdag d. 10. februar
kl. 08 - 12
Kimmernat
50006 Elementær brandbekæmpelse Praktisk Jens Andersson JEHA Grundforløb GF121F Torsdag d. 11. februar
kl. 08 - 16
Brandstationen
50081 Dansk E
Case / Mundtlig
Thea Hansen THDH Grundforløb GF121F Tirs- & onsdag d. 9. og 10. marts
kl. 08 - 16
Kimmernat
50010 Produktionshygiejne Skriftlig Kâlâranguak Petersen KAPE
Grundforløb GF121F Fredag d. 12. marts
kl. 08 - 12
Kimmernat
50125 Gruppeprojekt
Case / Praktisk / Mundtlig
Kâlâranguak Petersen KAPE
Grundforløb GF121F Torsdag d. 13. marts
kl. 08 - 16
Timmisat, Isikkivik
50125 Gruppeprojekt
Case / Praktisk / Mundtlig
Jens Kristian Møller JEKM Grundforløb GF121F Torsdag d. 13. marts
kl. 08 - 16
Timmisat, Isikkivik
50125 Gruppeprojekt
Case / Praktisk / Mundtlig
Jens Andersson JEKM Grundforløb GF121F Torsdag d. 13. marts
kl. 08 - 16
Timmisat, Isikkivik
Cookies

inuili.gl bruger cookies

Cookies er nødvendige for at få hjemmesiden til at fungere og giver info om, hvordan du bruger vores hjemmeside, så vi kan forbedre den både for dig og for andre. inuili.gl bruger primært cookies til trafikmåling, login og optimering af sidens indhold. Hvis du klikker videre på siden, accepterer du vores brug af cookies.