Procestekniker 1 - P120E

Fagkode Fag og prøveform Eksaminator Eksaminander Dato, tid og sted
50093 P1 Projektopgave Skriftlig Mette Petersen MEPE Procestekniker PROTEK120E Mandag d. 17. august - Fredag d. 11. december
Tikiusaat
50010 Produktionshygiejne Skriftlig Marie Kielsen MAKI Procestekniker PROTEK120E Torsdag d. 26. oktober kl. 08-16 Tikiusaat
50006 1. hjælp og elementær brandbekæmpelse Skriftlig og mundtlig Jens Andersson JEHA Procestekniker PROTEK120E Torsdag d. 29. oktober kl. 08-16 Kimmernat
50093 P1 Projekteksamen Mundtlig prøve Mette Petersen MEPE Procestekniker PROTEK120E Fredag d. 18. december kl. 08-14 Tikiusaat

Procestekniker 3 - P320E

Fagkode Fag og prøveform Eksaminator Eksaminander Dato, tid og sted
50093 P3 Projektopgave Skriftlig Kim Lyberth KIML Procestekniker PROTEK320E Mandag d. 17. august - Fredag d. 11. december Tupaarnat
50093 P3 Projekteksamen Mundtlig prøve Kim Lyberth KIML Procestekniker PROTEK320E Fredag d. 18. december kl. 08-12 Tupaarnat

Grundforløb - GF220E

Bager

Fagkode Fag og prøveform Eksaminator Eksaminander Dato, tid og sted
50125 GF220E Bager Eksamensprojekt Skriftligt Jens Andersson JEHA Grundforløb G220E Bager Mandag d. 12. oktober - Onsdag d. 14. oktober Pilut
50125 GF220E Bager Eksamensprojekt Praktisk og mundtlig prøve Jens Andersson JEHA Grundforløb G220E Bager Torsdag d. 15. oktober kl. 08-16 Naajarluk

Ernæringsassistent

Fagkode Fag og prøveform Eksaminator Eksaminander Dato, tid og sted
50125 GF220E Ernæring Eksamensprojekt (1+2) Skriftligt Kâlâranguak Petersen KAPE Grundforløb G220E Ernæring Mandag d. 12. oktober - Onsdag d. 14. oktober Kigutaarnat
50125 GF220E Ernæring Eksamensprojekt 1 Praktisk og mundtlig Kâlâranguak Petersen KAPE Grundforløb G220E Ernæring Onsdag d. 14. oktober kl. 08-16 Arferit
50125 GF220E Ernæring Eksamensprojekt 2 Praktisk og mundtlig Kâlâranguak Petersen KAPE Grundforløb G220E Ernæring Torsdag d. 15. oktober kl. 08-16 Arferit

Gastronomer

Fagkode Fag og prøveform Eksaminator Eksaminander Dato, tid og sted
50125 GF220E Gas Eksamensprojekt Skriftligt Elisabeth Jensen ELJE Grundforløb G220E Gastronom Mandag d. 12. oktober - Onsdag d. 14. oktober Kakillarnat
50125 GF220E Gastronom Eksamensprojekt Praktisk og mundtlig Elisabeth Jensen ELJE Grundforløb G220E Gastronom Torsdag d. 15. oktober kl. 08-16 Timmissat

Slagter

Fagkode Fag og prøveform Eksaminator Eksaminander Dato, tid og sted
50125 GF220E Slagter Eksamensprojekt Skriftligt Jens Kristian Møller JEKM Grundforløb G220E Slagter Mandag d. 12. oktober - Onsdag d. 14. oktober
50125 GF220E Slagter Eksamensprojekt Praktisk og mundtlig Jens Kristian Møller JEKM Grundforløb G220E Slagter Torsdag d. 15. oktober kl. 08-16 Savat

Receptionist

Fagkode Fag og prøveform Eksaminator Eksaminander Dato, tid og sted
50125 GF220E Receptionist Eksamensprojekt Skriftligt Marie Toftdahl MATO Grundforløb G220E Receptionist Mandag d. 12. oktober - Onsdag d. 14. oktober Kakillarnat
50125 GF220E Receptionist Eksamensprojekt Praktisk og mundtlig Marie Toftdahl MATO Grundforløb G220E Receptionist Torsdag d. 15. oktober kl. 08-16 Kakillarnat, Isikkivik

Tjener

Fagkode Fag og prøveform Eksaminator Eksaminander Dato, tid og sted
50125 GF220E Tjener Eksamensprojekt Skriftligt Marie Toftdahl MATO Grundforløb G220E Tjener Mandag d. 12. oktober - Onsdag d. 14. oktober Kakillarnat
50125 GF220E Tjener Eksamensprojekt Praktisk og mundtlig Marie Toftdahl MATO Grundforløb G220E Tjener Torsdag d. 15. oktober kl. 08-16 Kakillarnat, Isikkivik

Ernæringsassistent - Hovedforløb 1

Ern120E

Fagkode Fag og prøveform Eksaminator Eksaminander Dato, tid og sted
50125 Trin 1 prøve, projekt Skriftlig Nivi Zeeb Reimer NIRE Ernæringsassistent Ern120E Mandag d. 26. oktober - Fredag d. 6. november Paarnat
50125 Trin 1 prøve, projekt Praktisk prøve Nivi Zeeb Reimer NIRE Ernæringsassistent Ern120E Tirsdag d. 17. november kl. 08-16 Arferit
50125 Trin 1 prøve, projekt Praktisk prøve Nivi Zeeb Reimer NIRE Ernæringsassistent Ern120E Onsdag d. 18. november kl. 08-16 Arferit
50125 Trin 1 prøve, projekt Mundtlig prøve Nivi Zeeb Reimer NIRE Ernæringsassistent Ern120E Torsdag d. 19. november kl. 08-16 Paarnat

Ernæringsassistent - Hovedforløb 2

Ern220E

Fagkode Fag og prøveform Eksaminator Eksaminander Dato, tid og sted
50125 Ern220E Afsluttende prøve, projekt Skriftligt Vivi Johansen-Stolt VIJS Ernæringsassistent Ern220E Mandag d. 9. - Fredag d. 25. november Qajaasat
50125 Ern220E Afsluttende prøve, projekt Praktisk prøve Vivi Johansen-Stolt VIJS
Lena Pedersen
Ernæringsassistent Ern220E Onsdag d. 2. december kl. 08-16 Timmissat
50125 Ern220E Afsluttende prøve, projekt
Mundtlig prøve
Vivi Johansen-Stolt VIJS
Lena Pedersen
Ernæringsassistent Ern220E Torsdag d. 3. december kl. 08-14 Qajaasat

Cater- og kantineassistent - Hovedforløb 2

Cat220E

Fagkode Fag og prøveform Eksaminator Eksaminander Dato, tid og sted
50024 Cat220E Afsluttende prøve, Forberedelse Elisabeth Jensen ELJE Hovedforløb Cat220E Onsdag d 9. december kl. 08 -12 Kakillarnat
50024 Cat220E Afsluttende prøve, Praktisk og mundtlig Elisabeth Jensen ELJE Hovedforløb Cat220E Torsdag d 10. december kl. 08 -16 Timmisat, Kakillarnat

Grundforløb 1 GF120E

Fagkode Fag og prøveform Eksaminator Eksaminander Dato, tid og sted
50006 1. hjælp og elementær brandbekæmpelse Skriftlig og mundtlig Jens Andersson JEHA Grundforløb GF120E Hold 1 Onsdag d. 21. oktober kl. 08-16 Kimmernat
50006 1. hjælp og elementær brandbekæmpelse Skriftlig og mundtlig Jens Andersson JEHA Grundforløb GF120E Hold 2 Onsdag d. 28. oktober kl. 08-16 Kimmernat
50006 Elementær brandbekæmpelse Praktisk Jens Andersson JEHA Grundforløb GF120E Torsdag d. 29. oktober kl. 08-16 Brandstationen
50081 Dansk E
Case / Mundtlig
Thea Hansen THDH Grundforløb GF120E Onsdag d. 3. december kl. 08-16 Kimmernat
50010 Produktionshygiejne Skriftlig Kâlâranguak Petersen KAPE
Marie Kielsen Maki
Grundforløb GF120E Fredag d. 4. december kl. 08-16 Kimmernat
50125 Gruppeprojekt
Case / Praktisk / Mundtlig
Kâlâranguak Petersen KAPE
Thea Hansen THDH
Grundforløb GF120E Torsdag d. 10. december kl. 08-16 Isikkivik
50125 Gruppeprojekt
Case / Praktisk / Mundtlig
Jens Kristian Møller JEKM Grundforløb GF120E Torsdag d. 10. december kl. 08-16 Isikkivik
50125 Gruppeprojekt
Case / Praktisk / Mundtlig
Jens Andersson JEKM Grundforløb GF120E Torsdag d. 10. december kl. 08-16 Isikkivik
Cookies

inuili.gl bruger cookies

Cookies er nødvendige for at få hjemmesiden til at fungere og giver info om, hvordan du bruger vores hjemmeside, så vi kan forbedre den både for dig og for andre. inuili.gl bruger primært cookies til trafikmåling, login og optimering af sidens indhold. Hvis du klikker videre på siden, accepterer du vores brug af cookies.